Ez már Mérő Verának is sok volt: nekiment Magyar Péternek az audis ámokfutó kapcsán tett kijelentése miatt
„Az azért kemény, hogy Magyar Péter lényegében rogáni kamunak titulálja azt a BRFK-közleményt” – fogalmazott az emberjogi aktivista.
A szerző nagyon jól és élevezetesen ír, a legfőbb erőssége a humor, a jól kitalált és felépített karakterek, a kiváló történetszövés, és valami eszméletlen erős fantázia.
„A lovagok, a mágusok és az istenek már a négyes metróban vannak. Sok mindenre számít az ember lánya, ha belevág egy fantasy-be, de arra biztosan nem, hogy a világ sorsa Budapesten dől el, valahol a Wekerle-telep és a Kálvin tér között. Megdöbbentően szárnyaló fantáziájú írónő remekül megírt könyvéhez van szerencsénk, amelynek célcsoportja elvileg a tini korosztály, de én 40 éves fejjel olyan simán beleszerettem ebbe a hihetetlenül eredeti történetbe, hogy kis híján tényleg megkérdeztem apukámat, hogy randizhatok-e egy lovaggal? Romantika, akció, humor, egy gonosz isten, akitől meg kell menteni a világot, van itt minden, ami ahhoz kell, hogy istenien szórakozzunk, olyan gördülékeny stílusban megírva, hogy a 400 oldalt rekordidő alatt elfogyasztjuk, ez a könyv olvastatja magát, letehetetlen kategória. Viharsebesen hozzá lehet szokni, hogy két világban kalandozunk, mágusok és emberek között a Fal jelenti a választóvonalat, amelyen ötezer év után egy csillagfattyú (aki álmában át tud lépni a másik dimenzióba) tör át, a lehető legjobbkor, mert az emberek világában egy isten éppen úgy döntött, hogy eljött az ideje annak, hogy uralma alá hajtsa kedvenc Földünket. Körömrágva hasítjuk az oldalakat, hogy megtudjuk, győznek - e a jók a rossz felett, padlót fogunk a kiszámíthatatlan fordulatokon, az utolsó percig betegre izgulhatjuk magunkat az izgalmas történeten, annak ellenére, hogy kétség nem férhet hozzá, hogy itt csak a happy end az elfogadható végkifejlet. Meg is kapjuk annak rendje és módja szerint, de minden percét élvezzük, amíg eljutunk ebbe a fázisba. Ritka jó magyar fantasy, kötelező darab!”